LG Security Error – rozwiązanie


Taki oto obrazek zastałam ostatnio na telefonie… masakra. Zero reakcji, klawisze nie funkcjonują, telefon się nie włącza, a po podłączeniu do kompa co chwila się włącza i wyłącza wyrzucając cały czas ten sam komunikat „LG Security Error”.

 

Problem rozwiązałam 🙂 Nadmienię tylko, że telefon z którym pracowałam to LG F60 – LGD390N.

 

No to do dzieła:

 

Instalujemy na PC oprogramowanie ze strony producenta.

Instalujmy sterownik USB i LG MOBILE SUPPORT TOOL ze strony LG, pakiet sterowników do telefonu automatycznie pobierze później program.

Włączamy program LG MOBILE SUPPORT TOOL

U mnie po zainstalowaniu programu, zamiast treści były znaki zapytania – okazało się ze był ustawiony język koreański. Łatwo to zmienić – (za przykład niech posłuży powyższy obrazek) klikamy w ????? znajdujące się w miejscu „Dodatkowe funkcje” i wybieramy pierwszą opcję, otworzy się nowe okno, w którym wybieramy język polski.

Podpinamy kabel do telefonu, potem do PC. Na telefonie wciskamy i trzymamy kolejno VOL+ (HOME jeżeli takowy jest) i naciskamy power 2x, podświetli się ekran, to puszczamy tylko power i na ekranie ukazuje się recovery mode.

Odkładamy telefon na bok i czekamy, aż program wyszuka model naszego telefonu. Klikamy na wyszukaną informację o aktualizacji oprogramowania, wybieramy ustawienia i Awaryjne przywracanie oprogramowania.

Po kliknięciu, postępujemy zgodnie z wskazówkami. Gdyby telefon w trakcie zgasł – odpinamy go, przytrzymujemy Vol+ i podłączamy trzymając nadal kabel, pojawi się S/W update.