Zaliczenie końcoworoczne


Należy wykonać stronę internetową z CMS.

Elementy składowe:

* szablon strony w HTML5 i CSS

* baza danych

* moduł logowania

* zaplecze administratora CMS z możliwością dodawania, usuwania i edycji wpisów

* wpisy z bazy wyświetlane jako treść na stronie

* galeria zdjęć

Na stronie wyświetlane są dane z tabel z bazy danych. Po zalogowaniu się jako administrator można dodawać nowe wpisy do konkretnych podstron (najpierw do bazy 🙂 )oraz je edytować. Formularz kontaktowy powinien wysyłać maila – jeżeli wrzucicie strone na serwer zewnętrzny. Jeżeli zostaniecie przy localhost o formularz musi zapisywać dane do pliku. Galeria na stronie ma być wykonana w postaci „lightbox” (oczywiście inny sposób też może być, ważne żeby było powiększanie miniatur i możliwość płynnego podglądu zdjęć bez przeładowywania strony), a od strony administratora może być upload zdjęć na serwer.

Ocenianie: (treść na podstronach ma być pobierana z bazy)

6 – strona wykonana perfekcyjnie, zawiera wiele podstron, jest spójna tematycznie i są zastosowane różne technologie – HTML, CSS, PHP, jQuery, javascript, AJAX itp., zawiera formularze z walidacją danych, jest poprawna pod kątem w3c

5 – strona ma zawierać minimum 2 podstrony (aktualności i formularz kontaktowy – zapis danych z formularza do pliku jeżeli strona lokalna) + galeria (dodatkowo premiowany  upload plików z poziomu CMS). Wszystko działa i „wygląda”

4 – strona ma zawierać minimum 2 podstrony (aktualności i formularz kontaktowy – zapis danych z formularza do pliku jeżeli strona lokalna). Wszystko działa i „wygląda”

3 – strona ma zawierać minimum 2 podstrony (aktualności i formularz kontaktowy – zapis danych z formularza do pliku jeżeli strona lokalna). Wszystko działa i jako tako „wygląda”

2 – strona ma zawierać minimum 2 podstrony (aktualności i formularz kontaktowy – zapis danych z formularza do pliku jeżeli strona lokalna). Wszystko działa i ledwo „wygląda”

Materiały pomocnicze:

* szablon strony w HTML5 cz.1 i cz.2

* przykładowe galerie